UWAGI OGÓLNE DOTYCZĄCE CZYSZCZENIA KLAWISZY

 

Klawisze zazwyczaj brudzą się z powodu tłuszczu i potu palców. Do odczyszczenia białych klawiszy, należy używać miękkiej, nawilżonej wodą z mydłem ściereczki. Należy unikać rozpuszczalników. Czarne klawisze przeciera się z góry na dół, nie z boku na bok. Prawidłowy kierunek ruchu ściereczki ogranicza możliwość nasączania wodą lub preparatem czyszczącym bocznych krawędzi klawiszy. Po przetarciu klawiszy wilgotna ściereczka należy wytrzeć je od razu do sucha.

Klawisze z kości słoniowej są porowate, a nadmiar wody może przeniknąć w ich pory i zniszczyć klejone łączenia. Kolorowe ściereczki mogą zafarbować i zostawić brzydkie ślady. Natomiast nadmiar wody może, doprowadzić do spęcznienia drewna i wypaczenia wymiarów klawiatury, dlatego prosimy o szczególną ostrożność w procesie bieżącego mycia aby nie zawilgocić klawiatury, bowiem jej wymiana lub remont jest kłopotliwa i kosztowna.

PIELĘGNOWANIE WYKOŃCZENIA INSTRUMENTU

 

Pianina i fortepiany są szczególnymi instrumentami, ponieważ służą także jako mebel. Współczesne instrumenty wykończone są rozmaitymi materiałami, od tradycyjnych: politury, lakieru polietsrowego do poliuretanu i żywicy poliestrowej.

 

Czytaj więcej>

NAPRAWA WYKOŃCZEŃ OBUDOWY

 

Wgniecenia, rysy i odpryski lakieru czasem wszystkim się zdarzają, psując dostojny wygląd instrumentu. Drobne takie usterki mogą usuwane być przez...

 

 

 

 

Czytaj więcej>